Smakuj Trójmiasto vege edition
Kultura i rozrywka

KONKURS | Smakuj Trójmiasto Vege Edition x Bakra

Najbliższa niedziela od rana do wieczora maluje się w kolorach Smakuj Trójmiasto Vege Edition. Przede mną morze wegańskiego jedzenia, ale też gadżety, kosmetyki, wiele atrakcji i cały ocean emocji. Jeszcze tylko dzień, a ja jestem coraz bardziej podekscytowana.

Na ostatniej vege edycji byłam jako aktywistka Otwartych Klatek. Na naszym stoisku promowaliśmy dietę roślinną w sporcie w ramach kampanii Jasna Strony Mocy. Wsparła nas w tym Kasia Dąbek i poprowadziła trening kettlebell, pokazując, że na przysłowiowej trawie też można budować mięśnie. Obok było stoisko Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach i prowadząca ośrodek Ania, która wprawia w podziw swoją siłą i niezłomnością w walce o każdą jednostkę – od maleńkich wiewiórek, przez łasice, lisy, szopy, sarny i owce, po całe stado ptaków : łabędzie, mewy, myszołowa i orła. Jutro też będzie z nami i mam nadzieję, że akcja #muslipaka zakończy się takim samym albo jeszcze większym sukcesem!

muslipaka dla zwierzaka

Wróciłam do domu szczęśliwie zmęczona, zmotywowana i – co oczywiste po Smakuj Trójmiasto – objedzona po uszy. Od tamtej pory moje życie wywróciło się do góry nogami. Krótko po festiwalu dołączyłam do zespołu Food Brand, a teraz…

Działamy!

Na kolejną edycję zaprosiliśmy ponad 40 wystawców – Avocado, Fukafe, Vegan Port i reszta lokalnej śmietanki pokaże najlepsze, co trójmiejskie kulinaria mają do zaoferowania. Ze świata i okolic przybędą takie znakomitości jak Veganise, Krowarzywa czy Bezmięsny Mięsny. Pełne entuzjazmu dziewczyny z Banku Żywności z Piotrem Ślusarzem w zespole zadbają o to, żeby nic się nie zmarnowało, a o piękną oprawę muzyczną i wizualną festiwalu zadba Flora Muzyka – już czuję, że wrócę do domu obładowana kwiatami i dekoracjami rodem z Pinteresta.

Iza ze szkoły dla psów Piąty Pazur poprowadzi zajęcia dla czworonogów, a ze Schroniskiem Dla Roślin będzie można stworzyć własną kokedamę. Czeka nas też spotkanie z Vegan Hero i Karoliną Gawrońską znaną z kanału Savory or Sweet. Oboje zrobią trochę zamieszania na scenie Starego Maneżu – Orestes doda festiwalowi smaczków swoim czarnym humorem, a Karolina pokazem gotowania połączonym z degustacją tych obłędnych słodkości, które pokazuje na swoim kanale.

Jest tego tak dużo, że nie jestem w stanie wymienić wszystkiego. Organizacja festiwalu to prawdziwy rock’n’roll, wracam do domu wyczerpana, a z ekscytacji nie mogę zasnąć. Praca w takim zespole to niesamowita satysfakcja i szczęście – wspólnie planujemy, dogadujemy szczegóły i zażegnujemy kryzysy.

A tymczasem czekamy na finał, kiedy zostanie już tylko bieganie z aparatem, przegryzanie w biegu kupionych pyszności i nagradzanie zwycięzców tych wszystkich konkursów, które w międzyczasie zorganizowaliśmy we współpracy z wystawcami. Mam ogromną nadzieję, że poczujecie te wszystkie dobre emocje, jeśli wpadniecie w niedzielę do Starego Maneżu!

wegańskie babeczki lody christian mads warsztaty ze schroniskiem dla roślin stoisko fukafe jelonki na smakuj trójmiasto scena smakuj trójmiasto
wegańskie klopsiki ikea

A więc konkurs!

Na festiwalu nie zabraknie też naszej lokalnej Bakry. Ostatnio na bloga wpadł przepis na babeczki z ich kremem karobowo – sezamowym, a teraz jesteśmy ciekawi, z czym Wy byście go zjedli. Najsmaczniejszy pomysł nagrodzimy tym właśnie kremem w zestawie z tahiną, melasą z chleba świętojańskiego, strąkami karobu i podwójną wejściówką na niedzielny festiwal.

Na odpowiedzi czekamy do godziny 22.00. Do zobaczenia jutro!

Wydarzenie na Facebooku: o tu.

Zdjęcie tytułowe i zdjęcie IKEA: Weronika Pochylska
Grafiki: Pani Krysia, Schronisko dla Roślin